Make your own free website on Tripod.com

Gazeta "Fterra jone"

Home
Nr. 78 - maj 2012
Nr. 77 - shkurt 2012
Koha ne Fterre
Botuesi

undefined
botueshorizontal-640.jpg
undefined

kohanefterre-foto.gif
Pėr tė parė si ėshtė koha sot nė Fterrė, CLIKO MĖ POSHTĖ

KLIKO KETU:

Nr. 78 - maj 2012

g-78-01-vertikalkornize.jpg

M I S I O N I  Y N Ė

 

Nisur nga dėshira e mirė pėr t’i shėrbyer sadopak Fterrės sonė dhe nė mirėnjohje tė saj, ne tre bij tė kėtij fshati, qė lindėm nė Fterrė, menduam tė botojmė kėtė gazetėz kėtu nė Tiranė, nė shėrbim tė Fterrės dhe gjithė bashkėfshatarėve tonė tė kudondodhur, nėpėr Shqipėri e deri jashtė Atdheut.

Nė faqet e saj tė vogla do tė pėrpiqemi tė pasqyrojmė me korrektesė shkencore e profesionale nė radhė tė parė historinė e kulturėn e Fterrės dhe tė fteriotėve, jetėn dhe punėn e fshatit e tė bijve tė saj, traditėn dhe edukatėn, bashkimin e vėllazėrimin e pėrhershėm me njėri-tjetrin e me miqtė e shokėt, tė kaluarėn mė tė largėt e mė tė afėrt, deri nė ditėt tona.

Shpresojmė dhe besojmė qė, me punėn tonė e me ndihmėn e mbėshtetjen e tė gjithė fteriotėve, tė japim njė kontribut modest nė misionin tonė pėr tė mbjellė mė shumė harmoni ė mė shumė mirėnjohje, mė shumė kulturė e mė shumė dituri pėr fshatin dhe bashkėfshatarėt tanė. Do tė ishim tė gėzuar qė t’i shėrbejmė sadopak veēanėrisht brezit tė ri nė fshat e jashtė tij, qė ēdo banor nė Fterrė dhe me origjinė nga Fterra ta ndjejė veten krenar e i nderuar qė ka gjak dhe edukatė nga ky fshat i vogėl me emėr tė mirė.

Mirėnjohje pėr fshatin, respekt e dashuri pėr ēdo fteriot, tė mira nė ēdo derė e ēdo familje!

          Paē mbarėsi moj "Fterra jonė" .

                                                                                                     Botuesi

 

Gazeta  "Fterra jonė" Nr. 1 – maj 1997

Numri i vizitoreve

Adresa: Rr. Tish Daija (Kom. Parisit) Ndėrtesa 1 Hyrja 13 ap. 2 Kodi postar 1022

Tel: +355 4 2441014  Cel: 0692154981

http://.fterrajone.tripod.com  E mail: agronxhama@yahoo.com

Tirana, ALBANIA