Make your own free website on Tripod.com
FTERRA JONE
Na shkruajne emigrantet

HOME

TAKIM JUBILAR - 70 vjetori i z. Bardhyl Xhama
PARAILIRET - ILIRET - ARBRIT liber nga Prof.Dr. Muzafer Korkuti
SOFRA FTERIOTE
Servet Dauti - Fterre, zemra ime
Na shkruajne emigrantet
Pilotet e Fterres
E drejta zakonore e Laberise
Medalje per Alaudin Haxhiu
Ritakim i larget, ngazellyes
Zambaket e kuq te Fterres
Fjale te urta
VJERSHA E BEJTE
Kontaktoni me ne
Nr.telefoni-adresa

Enter subhead content here

 

@     NA SHKRUAJNE FTERIOTET LARG SHQIPERISE

 

FLORIAN FATRI BEZHANI me banim nė Amerikė, nėpėrmjet internetit ka lexuar shumė informacione pėr Fterrėn dhe fteriotėt.

Ai me dėshirėn e mirė tė njė biri tė Fterrės, realizoi mundėsinė e regjistrimit tė domainit nė internet me emrin www.fterrajone.com dhe dėshiron tė avancojė ndihmėn e tij pėr njė paraqitje sa mė dinjitoze tė faqes sė Fterrės nė internet.

Falėnderime tė vėcanta dhe urime pėr suksese.

 

GĖZIM TELO HIZMO nga Greqia: Tė  rejat nga  gazeta  i  kam  lexuar.  Mblidhemi me rininė  e fshatit  kėtu  nė  shtėpi  dhe  e  lexojmė shpesh  gazetėn  dhe  do  tė  doja  t'ju  falėnderoja nė  emer  tė tė  gjithėve  qė  na  jepni  kėtė mundėsi  ndėrmjet  internetit.  Unė  do  tė  doja  tė ndimoja  pėr  botimin  e  gazetės,  do  tė  ishte kėnaqesi    tė  ndimoja  edhe  unė  si  bir  nga Fterra  pėr  botimin  e  gazetės  tonė.

 

                 AURORA VALTER KOFINA nga Italia: Ju falėnderoj pėr punėn qė po bėni pėr Fterrėn. Kanė kaluar pothuajse shtatė vjet qė kur e kemi parė pėr herė tė fudit Fterrėn, por kam nė mendje akoma panoramėn aq tė bukur tė fshatit, ajrin e freskėt dhe njerzit aq mikpritės. Skam pėr ta harur asnjė herė edhe pse jam larg vendit tė femijėrisė tė babait tim, qė ai e donte aqė shumė.

Ju uroj me gjithė zemėr tė gjithė fteriotėve,shėndete dhe lumturi.

Enter supporting content here