Make your own free website on Tripod.com
FTERRA JONE
Servet Dauti - Fterre, zemra ime

HOME

TAKIM JUBILAR - 70 vjetori i z. Bardhyl Xhama
PARAILIRET - ILIRET - ARBRIT liber nga Prof.Dr. Muzafer Korkuti
SOFRA FTERIOTE
Servet Dauti - Fterre, zemra ime
Na shkruajne emigrantet
Pilotet e Fterres
E drejta zakonore e Laberise
Medalje per Alaudin Haxhiu
Ritakim i larget, ngazellyes
Zambaket e kuq te Fterres
Fjale te urta
VJERSHA E BEJTE
Kontaktoni me ne
Nr.telefoni-adresa

servet.jpg
Servet Dauti

fterra7.jpg
Fterra

 

Servet Dauti u lind nė Fterrė mė 1 janar 1941. Mbasi mbaroi shkollėn nė fshatin e tij tė lindjes, nė Fterrė, vazhdoi studimet deri sa doli oficer i ushtrisė nė degėn e ndėrlidhjes, ku dhe punoi mbi 30 vjet deri sa doli nė pension.

Serveti asnjėherė nuk i ka shkėputur lidhjet me Fterrėn dhe fteriotėt. Kjo duket qartė edhe nė kėtė vėllim tė parė poetik tė tij, ku pjesa mė e madhe e vjershave i kushtohen  kujtimeve nga fshati.

 

Enter supporting content here