F T E R R A

Home
Gazeta "Fterra jone" Nr. 81 shkurt 2013
Njohuri per Fterren
Arsimi dhe kultura
Njerez te dijes
Patriotizmi
Fterra - Identiteti yne
Ekonomia
Gazeta "Fterra jone"
G- 79 - tetor 2012
Nr. 78-maj 2012
Nr. 77 shkurt 2012
Vjersha
Fjale te urta
Fjale te rralla
Bejte te vjetra
Na shkruajne vizitoret
Videoclip
Nėnėmadhe Fterra (Poeme nga V. Mato)
Fterrė, portė midis malesh (Poemė nga Lefter Ēipa)
Kontaktoni me ne
Telefona

KJO FAQE ĖSHTĖ DĖMTUAR, LUTEMI KLIKONI : http://fterra.tripod.com

KLIKO KETU PER faqen FTERRA

 

Kliko ketu per te kaluar tek faqja " F T E R R A "

KLIKO KETU PER TE PARE GAZETEN "Fterra jone" Nr. 81 dhjetor 2013

KLIKO KETU PER TE SHIKUAR GAZETEN "Fterra jone" Nr. 81 mars 2013

Lame Xhama – Mesues i Popullit - Dokumentar

Pjesa e pare

Pjesa e dyte

Pjesa e trete

Fterra 1980 - Dokumentar

Pjesa e pare

Pjesa e dyte

   

Tė gjithė numrat e gazetės “Fterra jonė” sipas viteve.

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

         

 
Vazhdojmė tė punojmė pėr tė krijuar arkivin me gjithė materialet pėr Fterrėn dhe fteriotėt, tė botuara dhe tė pa botuara. Kushdo qe ka materiale, dokumente e fotografi dhe dėshiron ti botojė, ėshtė i mirėpritur, me pėrjashtim tė atyre qė cenojnė figurėn e kujtdo personi apo krahine dhe atyre me pėrmbajtje tė pa pėrshtatshme. Pėr saktėsinė e materialeve pėrgjigjet personi qė i dėrgon. Faleminderit nė se do tė bashkėpunoni

FAQE TĖ VEĒANTA NĖ INTERNET

B. Xhama

D. Shkurti

I. Elezi

M. Korkuti

R. Kurupi

S. Dauti

F. Shkurti

R. Korkuti

V. Mato

Nr 60-65

Numri i ri

Njerez te dijes

Njerez te mire

 

L. Xhama

           

KENDI I FOTOGRAFISE

Adresa e maili:

agronxhama@yahoo.com

 

Agron Xhama 
Rr. Tish Daija (ish K. Parisit ) Nd. 1 hyrja 13 ap.2 Kodi postar 1022

Tel: +355 4 2441014 Cel: 0692154981

Tirana, ALBANIA